Krajina pro chov koní v Kladrubech je zapsána na seznamu UNESCO

Hřebčín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHřebčín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KLADRUBY NAD LABEM - Krajina pro chov koní v Kladrubech byla (6.7.2019) zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom výbor pro světové dědictví UNESCO na zasedání v Baku.

Reklama

Počet památek v České republice, které se mohou pyšnit titulem světového dědictví, se tak rozrostl na čtrnáct. Společně s Kladruby nad Labem byl zapsán Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří.

Avšak hřebčín musí do prosince 2020 splnit několik podmínek a výbor přidal i několik doporučení.

Mezinárodní rada památek a sídel ICOMOS, která pro UNESCO hodnotí nominační dokumentaci, doporučila kladrubskému hřebčínu, aby zvážil rozsah ochranného pásma na jižní hranici nominované krajiny a chránil Kladrubský náhon.

Podle náměstka pardubického hejtmana Romana Línka dále hřebčínu doporučila, aby dokončil revizi managementu plánu, posílil řízení rizik, dopracoval strategii cestovního ruchu a zlepšil interpretaci navrhovaného statku jako kulturní krajiny.

Hřebčín předal nominační dokumentaci s názvem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem organizaci UNESCO na konci ledna 2018.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily
Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli
Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové

Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou
Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů
Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami


Komentáře