Krajští záchranáři se na Seči stěhují do nových prostor

ZZS Seč - nová budova. Foto Pardubický krajZZS Seč - nová budova. Foto Pardubický kraj

Na mapě Pardubického kraje se objevila další nová výjezdová základna krajských záchranářů. Poté, co byla v lednu 2020 otevřena dočasná základna v sídle profesionálních hasičů na Seči, byla uvedena do provozu samostatná budova za necelých 20 milionů korun.  

Reklama

„V létě 2019 jsem obdržel podnět od starostů z Třemošnicka, Ronova nad Doubravou a Seče, že jsou komplikace ve spolupráci s nemocnicí v Čáslavi a je nutné posílit krajskou záchranku, která jinak vyrážela až z Chrudimi. Proto jsme nejprve hledali dočasné řešení v rámci areálu profesionálních hasičů a urychlili projektování nové základny. Ta nás nakonec vyšla na necelých 20 milionů s tím, že se snažíme získat i na tento projekt dotaci z evropského programu REACT,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Jednopodlažní budova zahrnuje dvě garážová stání, prostory pro řidiče, zdravotní sestry, záchranáře nebo lékaře, společnou místnost a sklady.

„Pokračujeme v trendu vizuálně jednotných výjezdových základen s adaptací na konkrétní potřeby a prostory. Naše budovy jsou tak na první pohled rozeznatelné. V poslední době jsme takto vybudovali základny ve Starých Čívicích, Chrudimi, Holicích či Vysokém Mýtě,“ vyjmenoval hejtman Netolický.

"Jsem ráda, že se po tolika letech podařilo prosadit a postavit špičkové zázemí pro Zdravotnickou záchrannou službu v jihozápadní části Pardubického kraje, hojně navštěvovanou turisty. Přeji zaměstnancům, aby měli co nejméně výjezdů a občanům, aby naši záchrannou službu potřebovali co nejméně. Budou-li ji však potřebovat, přeji jim, aby vše dobře dopadlo, protože jejich zdraví je pro nás na prvním místě," sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic
Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu
Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka

Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta
S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace


Komentáře