Krajští záchranáři se na Seči stěhují do nových prostor

ZZS Seč - nová budova. Foto Pardubický krajZZS Seč - nová budova. Foto Pardubický kraj

Na mapě Pardubického kraje se objevila další nová výjezdová základna krajských záchranářů. Poté, co byla v lednu 2020 otevřena dočasná základna v sídle profesionálních hasičů na Seči, byla uvedena do provozu samostatná budova za necelých 20 milionů korun.  

Reklama

„V létě 2019 jsem obdržel podnět od starostů z Třemošnicka, Ronova nad Doubravou a Seče, že jsou komplikace ve spolupráci s nemocnicí v Čáslavi a je nutné posílit krajskou záchranku, která jinak vyrážela až z Chrudimi. Proto jsme nejprve hledali dočasné řešení v rámci areálu profesionálních hasičů a urychlili projektování nové základny. Ta nás nakonec vyšla na necelých 20 milionů s tím, že se snažíme získat i na tento projekt dotaci z evropského programu REACT,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Jednopodlažní budova zahrnuje dvě garážová stání, prostory pro řidiče, zdravotní sestry, záchranáře nebo lékaře, společnou místnost a sklady.

„Pokračujeme v trendu vizuálně jednotných výjezdových základen s adaptací na konkrétní potřeby a prostory. Naše budovy jsou tak na první pohled rozeznatelné. V poslední době jsme takto vybudovali základny ve Starých Čívicích, Chrudimi, Holicích či Vysokém Mýtě,“ vyjmenoval hejtman Netolický.

"Jsem ráda, že se po tolika letech podařilo prosadit a postavit špičkové zázemí pro Zdravotnickou záchrannou službu v jihozápadní části Pardubického kraje, hojně navštěvovanou turisty. Přeji zaměstnancům, aby měli co nejméně výjezdů a občanům, aby naši záchrannou službu potřebovali co nejméně. Budou-li ji však potřebovat, přeji jim, aby vše dobře dopadlo, protože jejich zdraví je pro nás na prvním místě," sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci
Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče
Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach   Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach  

Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou   Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou  
Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch
V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách


Komentáře