Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou  

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Vzhledem k distanční výuce zely školy prázdnotou a nastal tak ideální čas pro stavební úpravy a rekonstrukce. Na VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě prošly rekonstrukcí tři odborné učebny, v rámci stavebních postupů se přitom dbalo na použití kvalitních přírodních materiálů.  

Reklama

„Musím říct, že rozdíl před a po rekonstrukci je opravdu markantní. Škola v čele s panem ředitelem hojně konzultovala výslednou podobu se stavební firmou, a výsledkem je velmi pěkný a čistý vzhled učeben. Věřím, že se v nich bude učitelům dobře učit a žákům dobře poslouchat a pracovat,“ uvedl radní pro oblast školství Josef Kozel při návštěvě školy.

Škola se chtěla vyhnout přístupu levně a jednoduše a dala si záležet na mnoha detailech.

„Učebny mají nově akustický podhled, který výrazně zlepšil prostředí po zvukové stránce. Parapety a podlahové lišty jsou vyrobeny z dubového masivu, pro žáky jsme nechali zhotovit větší lavice. Snažili jsme se postupovat tak, aby vše zapadalo do konceptu kvalitní učebny, a to i po architektonické stránce,“ sdělil ředitel školy Jiří Skalický.

Všechny tři učebny jsou kmenové, mohou se v nich vyučovat všechny odborné předměty. Stavba vyšla na 1,6 milionu korun, z toho 400 tisíc korun připadlo na vybavení učebny. V rámci úspor energií čekají školu v budoucnu další stavební úpravy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci
Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče
Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach   Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach  

Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch
V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách
Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory


Komentáře