V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách

Ilustrační snímek z centra Pardubic. Foto VychodoceskyDenik.czIlustrační snímek z centra Pardubic. Foto VychodoceskyDenik.cz

Pardubické mateřské školy zůstávají pro děti otevřeny také o prázdninách a stejně jako v loňském roce v rozšířenějším režimu. Město po dohodě s vedením mateřských škol reaguje na omezení provozu způsobená pandemií covid-19, která školky opět na nějaký čas uzavřela.

Reklama

„Při plánování provozu v mateřských školách zřizovaných statutárním městem Pardubice v měsících červenci a srpnu jsme primárně vycházeli z provozních možností jednotlivých zařízení, personální zajištění a aktuální epidemickou situaci nevyjímaje," informuje náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký.

"Oproti předchozím rokům, kdy byly školky otevřené o prázdninách 3 týdny, se město jako zřizovatel snažilo v maximální možné míře vyjít vstříc potřebám rodičů a otevřít stejně jako v loňském, tak i letošním roce školky na 5 týdnů, samozřejmě kromě těch zařízení, v nichž budou během léta probíhat různé opravy a rekonstrukce,“ říká náměstek  a dodává, že rodiče najdou seznam otevřených mateřských škol a jejich prázdninový provoz na webu města.

Pokud rodiče potřebují z vážných rodinných důvodů zajistit hlídání svých ratolestí na delší dobu, řeší to s rodičem individuálně vedení jednotlivých mateřských škol. Během července je pro předškoláčky otevřeno 15 pracovišť a stejný počet zařízení bude pro děti otevřen také v srpnu, vždy tak, aby v rámci každého školského obvodu byla otevřena alespoň jedna mateřinka.

V týdnu od 30. srpna 2021 již budou v provozu všechny mateřské školy, opět vyjma těch, v nichž budou ještě probíhat stavební práce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci
Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče
Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach   Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach  

Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou   Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou  
Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch
Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory


Komentáře