Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové

Adam Kubík. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czAdam Kubík. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Ještě na jaře bojoval dvacetiletý hokejový útočník Adam Kubík po boku hrajícího majitele klubu Jaromíra Jágra v dresu Kladna o úspěch v první lize. Se středočeským celkem prošel až do baráže, a nakonec byl u toho, když Kladenští postoupili do extraligy.

Reklama

Jenže místo setrvání v Kladně zamířil Kubík do Hradce Králové. Pokusí se tedy prosadit v extralize v novém působišti.

Kubík zářil v první hokejové lize už od svých osmnácti let, dával hodně gólů a naznačil svoje výkonnostní předpoklady. Extraliga je pro něj dalším postupným krokem, i když jej v Hradci Králové čeká při vší úctě ke kladenskému kádru větší konkurence na místa v základní sestavě.

Ideální přípravou před sezonou jsou pro hradecké hokejisty srpnové turnaje. Na Mountfield Cupu v domácí hale nastoupil Kubík do všech tří zápasů během čtyř dní. „Snažil jsem se hrát co nejlépe. A hodně mi pomohla i atmosféra v hledišti. Fanoušci byli super,“ líčil Kubík na klubovém webu.

Už dal i první gól

Byť Hradečtí nenastoupili v úplně nejsilnějším složení, ocenil nadějný útočník nové spoluhráče.

„Nedá se vybírat, s kým bych chtěl hrát. Všichni kluci tady mají kvalitu. Na turnaji jsme dostali šanci hlavně my mladí. Snad to z naší strany nebylo špatné,“ glosoval Kubík svoje začátky v novém prostředí. V derby s Pardubicemi dokonce vstřelil svůj první gól za Hradec Králové. „Byl jsem rád, že mi to tam spadlo. Vážím si každé příležitosti v sestavě,“ přesvědčoval útočník.

Tři zápasy v rychlém sledu zvládnul podle svých slov bez potíží. „Přece jen jsme trénovali celé léto a těšili jsme se, že si zahrajeme proti dobrým soupeřům,“ zmínil Kubík, že kromě Pardubic se Hradečtí střetli i se Spartakem Moskva z KHL a Slovanem Bratislava.

V rámci přípravy se Mountfield Hradec Králové představí i na Memoriálu Zbyňka Kusého, v němž dále startují kromě pořádajících Pardubic i ruské celky Amur Chabarovsk a Admiral Vladivostok z KHL, HC Orli Znojmo z rakouské EBEL Ligy a HC Košice ze slovenské extraligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily
Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli
Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou

Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů
Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami
Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na východě Čech Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na východě Čech


Komentáře