Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové

Adam Kubík. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czAdam Kubík. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Ještě na jaře bojoval dvacetiletý hokejový útočník Adam Kubík po boku hrajícího majitele klubu Jaromíra Jágra v dresu Kladna o úspěch v první lize. Se středočeským celkem prošel až do baráže, a nakonec byl u toho, když Kladenští postoupili do extraligy.

Reklama

Jenže místo setrvání v Kladně zamířil Kubík do Hradce Králové. Pokusí se tedy prosadit v extralize v novém působišti.

Kubík zářil v první hokejové lize už od svých osmnácti let, dával hodně gólů a naznačil svoje výkonnostní předpoklady. Extraliga je pro něj dalším postupným krokem, i když jej v Hradci Králové čeká při vší úctě ke kladenskému kádru větší konkurence na místa v základní sestavě.

Ideální přípravou před sezonou jsou pro hradecké hokejisty srpnové turnaje. Na Mountfield Cupu v domácí hale nastoupil Kubík do všech tří zápasů během čtyř dní. „Snažil jsem se hrát co nejlépe. A hodně mi pomohla i atmosféra v hledišti. Fanoušci byli super,“ líčil Kubík na klubovém webu.

Už dal i první gól

Byť Hradečtí nenastoupili v úplně nejsilnějším složení, ocenil nadějný útočník nové spoluhráče.

„Nedá se vybírat, s kým bych chtěl hrát. Všichni kluci tady mají kvalitu. Na turnaji jsme dostali šanci hlavně my mladí. Snad to z naší strany nebylo špatné,“ glosoval Kubík svoje začátky v novém prostředí. V derby s Pardubicemi dokonce vstřelil svůj první gól za Hradec Králové. „Byl jsem rád, že mi to tam spadlo. Vážím si každé příležitosti v sestavě,“ přesvědčoval útočník.

Tři zápasy v rychlém sledu zvládnul podle svých slov bez potíží. „Přece jen jsme trénovali celé léto a těšili jsme se, že si zahrajeme proti dobrým soupeřům,“ zmínil Kubík, že kromě Pardubic se Hradečtí střetli i se Spartakem Moskva z KHL a Slovanem Bratislava.

V rámci přípravy se Mountfield Hradec Králové představí i na Memoriálu Zbyňka Kusého, v němž dále startují kromě pořádajících Pardubic i ruské celky Amur Chabarovsk a Admiral Vladivostok z KHL, HC Orli Znojmo z rakouské EBEL Ligy a HC Košice ze slovenské extraligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace
V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon

Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun
Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák
Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě


Komentáře