Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami

Aréna v Pardubicích. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czAréna v Pardubicích. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

PARDUBICE - Napjaté očekávání panuje v hokejových Pardubicích. Od skončení minulé sezony, kdy se tým HC Dynamo zachránil v extralize až díky zvládnuté baráži, se toho v klubu hodně událo.

Reklama

A to doslova na všech frontách - v hráčském kádru, složení realizačního týmu i v nejvyšším klubovém vedení. Fanoušci proto vzhlížejí k nadcházející sezoně s optimismem.

Nestává se často, aby do jednoho mužstva přišli během letního období hned tři zkušení reprezentanti. Je to ale pardubický příklad.

Štěpánek, Kolář a Kousal

Do sestavy Dynama by se měli hned od začátku přípravy na ledě zapojit brankář Jakub Štěpánek, obránce Jan Kolář a útočník Robert Kousal. Všichni tři se vracejí do české extraligy ze zahraničí.

Štěpánek prošel více kluby v cizině, naposledy byl ve Slovanu Bratislava, hrajícím Kontinentální hokejovou ligu. Jenž slovenský celek nebude v této soutěži pokračovat a přihlásil se jen do slovenské extraligy, takže Štěpánek, ale i další hráči Slovanu si našli nová angažmá.

Obránce Jan Kolář rovněž působil v Kontinentální hokejové lize, a to až na Dálném Východě ve Vladivostoku a v Chabarovsku. V Rusku skončil, ale pořád si udržuje vysokou výkonnost. Proto také startoval v dresu české reprezentace na květnovém mistrovství světa v Bratislavě. Účastník čtyř mistrovství světa a olympiády 2018 v Koreji se vrátil do Pardubic, kde předtím slavil jako hráč dva mistrovské tituly v domácí soutěži a získal i další extraligové medaile.

Útočník Robert Kousal odcházel před pěti a půl rokem z Pardubic s vizitkou produktivního forvarda a další zkušenosti nasbíral v zahraničí. Působil rovněž v ruských klubech v Kontinentální hokejové lize, švýcarském Davosu a naposledy ve švédském Brynäs Gävle.

Během té doby si zahrál i za národní tým a v osmadvaceti letech může mít před sebou i další reprezentační vyhlídky.

Lubina má zkušené asistenty

Na spolupráci s hvězdným triem se jistě těší i trenér Ladislav Lubina, jenž povede tým společně s asistenty Otakarem Janeckým a Radkem Bělohlavem. Jsou to všechno dlouholetí bývalí útočníci a někdejší reprezentanti. Zatímco Janecký už figuroval v realizačním týmu Pardubic v nedávné minulosti, Bělohlav je v Dynamu novou tváří. Hrál za České Budějovice, Vsetín, pražskou Spartu i Kladno a s trénováním začínal v budějovickém Motoru, kde kromě mládeže vedl i prvoligové áčko.

Novým sportovním manažerem klubu je Jaromír Kverka, jenž přišel z Karlových Varů. Tam působil dlouho jako trenér u mládežnických týmů, byl i asistentem trenéra u extraligového celku západočeského klubu. A právě fakt, že sportovní vedení Pardubic přivedlo zvučné posily a pracuje na doplňování kádru, naznačuje směr, jakým by se klub chtěl ubírat. „Bylo to perné léto, pokud jde o personální záležitosti, ale s tím vědomím jsem přicházel. Hlavní bude, aby obměněný kádr prokázal svoje předpoklady na ledě. Čeká nás náročná příprava s řadou zápasů,“ říká Kverka.

Sýkora a Čáslava skončili

Kromě tria Štěpánek, Kolář, Kousal se vrátil do Pardubic i útočník Radoslav Tybor z Vítkovic, dále přišli například Martin Látal z Mladé Boleslavi, Denis Kindl z Plzně.

Naopak s pardubickým dresem se rozloučil mj. kanonýr Petr Sýkora, který se sice bude v klubu podílet na rozvoji mladých hráčů, ale hráčskou kariéru si prodlouží ve Vrchlabí, hrajícím třetí nejvyšší soutěž. A dosavadní asistent trenéra Petr Čáslava, jenž do poloviny minulé sezony byl součástí hráčského kádru Pardubic, posílí obranné řady Dvora Králové, rovněž účastníka třetí nejvyšší soutěže. Východočeský hokej tak dostává další atraktivní rozměr.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic
Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu
Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka

Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta
S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace


Komentáře