Hokejový Hradec Králové vítá před sezonou zajímavé posily

Štěpán Lukeš. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czŠtěpán Lukeš. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Ve znamení změn v hráčských kádrech probíhá hokejové léto v řadě týmů, což se týká i extraligového klubu Mountfieldu Hradec Králové. Nejnovější posilou je reprezentační útočník Rudolf Červený, který se vrací na východ Čech po angažmá v zahraničí.

Reklama

Kromě něj už v květnu přišli další zkušení i perspektivní hráči do všech řad. Posilování sestavy jistě kvitují i hradecký trenér Tomáš Martinec s asistenty Alešem Krátoškou a Petrem Svobodou.

Třicetiletý Červený se prosazoval od svých začátků v mateřských Českých Budějovicích, kde okusil extraligu. Po přemístění licence do Hradce Králové hájil barvy Mountfieldu se sídlem ve východočeském městě.

Svými výkony si vysloužil nominaci do české reprezentace, v níž figuruje už od roku 2016, a vydal se i na zahraniční štaci. Konkrétně nastupoval za Slovan Bratislava v Kontinentální hokejové lize a závěr minulé sezony strávil v celku Brynäs Gävle ve Švédsku.

Červený měl zájem pokračovat v zahraničí, ale v poslední době byl v kontaktu i s vedením hradeckého klubu. „Sledoval jsem kluky v extralize a o Hradci vím, že má trvalé ambice hrát v popředí tabulky extraligy. Bylo tomu tak i při mém dřívějším působení, takže prostředí i sportovní cíle mi jsou blízké,“ svěřil se Červený v těchto intencích na klubovém webu.

Příchod staronové posily vítá s uspokojením generální manažer klubu Aleš Kmoníček: „Věděli jsme, že Rudolf Červený zvažuje, co dál. I když zpočátku preferoval setrvání v cizině, byli jsme s ním ve spojení a pracovali na jeho případném návratu. To, že se se k němu v prvním červencovém týdnu rozhodl, vnímáme jako skvělou zprávu, protože má předpoklady stát se znovu jedním z lídrů mužstva tak, jak si ho fanoušci i spoluhráči pamatují.“

Přišli brankáři Mazanec a Š. Lukeš

Zatímco by měl Červený táhnout ofenzivní hru Mountfieldu, klub přivedl i dva nové brankáře. Zkušeným borcem je už Marek Mazanec, který vyhrál s Plzní extraligový titul v roce 2013 a poté odešel do zámoří. Působil i ve Slovanu Bratislava v KHL. Společně s ním vytvoří brankářskou dvojici Štěpán Lukeš z Chomutova. Má za sebou nejen působení v tamním extraligovém klubu, ale i v prvoligových celcích Ústí nad Labem a Kadaně.

V Chomutově jsem dostal šanci, když tam chytal slovenský reprezentant Ján Laco. Hodně jsem se od něj naučil. A loni jsem rozjížděl sezonu jako jednička v brance, než přišel Kanaďan Justin Peters. To, že jsem mohl být v týmu postupně se dvěma tak špičkovými gólmany, beru jako dobrou zkušenost,“ líčil Štěpán Lukeš, jehož bratr František Lukeš je uznávaným kanonýrem Litvínova.

Šikovný útočník Aleš Jergl přišel z Olomouce, další forvard Adam Kubík z Kladna a francouzský hokejista Jordann Perret z Pardubic. „Letní příprava v Hradci byla hodně těžká, ale i pestrá díky kondičnímu trenérovi,“ prozradil Jergl.

Ve výčtu odchodů figurují oba brankáři Brandon Maxwell a Jaroslav Pavelka (Plzeň), slovenský obránce Dominik Graňák po dvouletém působení v Hradci Králové přestoupil do HC Energie Karlovy Vary. Smlouvu v Hradci ukončil slovenský útočník Roman Kukumberg.

Hradecké hokejisty čeká nesmírně zajímavý program už před sezonou. Zúčastní se dvou špičkově obsazených turnajů - Mountfield Cupu a Memoriálu Zbyňka Kusého. V jejich rámci se střetnou mj. s Dynamem Moskva, Pardubicemi a dalšími soupeři. Na konci srpna pak tým vstoupí do základní skupiny Ligy mistrů. Hradec Králové je kromě Třince, Liberce a Plzně jedním ze čtyř českých účastníků této klubové evropské soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic
Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu
Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka

Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta
S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace


Komentáře