Hokejový Hradec Králové vítá před sezonou zajímavé posily

Štěpán Lukeš. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czŠtěpán Lukeš. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Ve znamení změn v hráčských kádrech probíhá hokejové léto v řadě týmů, což se týká i extraligového klubu Mountfieldu Hradec Králové. Nejnovější posilou je reprezentační útočník Rudolf Červený, který se vrací na východ Čech po angažmá v zahraničí.

Reklama

Kromě něj už v květnu přišli další zkušení i perspektivní hráči do všech řad. Posilování sestavy jistě kvitují i hradecký trenér Tomáš Martinec s asistenty Alešem Krátoškou a Petrem Svobodou.

Třicetiletý Červený se prosazoval od svých začátků v mateřských Českých Budějovicích, kde okusil extraligu. Po přemístění licence do Hradce Králové hájil barvy Mountfieldu se sídlem ve východočeském městě.

Svými výkony si vysloužil nominaci do české reprezentace, v níž figuruje už od roku 2016, a vydal se i na zahraniční štaci. Konkrétně nastupoval za Slovan Bratislava v Kontinentální hokejové lize a závěr minulé sezony strávil v celku Brynäs Gävle ve Švédsku.

Červený měl zájem pokračovat v zahraničí, ale v poslední době byl v kontaktu i s vedením hradeckého klubu. „Sledoval jsem kluky v extralize a o Hradci vím, že má trvalé ambice hrát v popředí tabulky extraligy. Bylo tomu tak i při mém dřívějším působení, takže prostředí i sportovní cíle mi jsou blízké,“ svěřil se Červený v těchto intencích na klubovém webu.

Příchod staronové posily vítá s uspokojením generální manažer klubu Aleš Kmoníček: „Věděli jsme, že Rudolf Červený zvažuje, co dál. I když zpočátku preferoval setrvání v cizině, byli jsme s ním ve spojení a pracovali na jeho případném návratu. To, že se se k němu v prvním červencovém týdnu rozhodl, vnímáme jako skvělou zprávu, protože má předpoklady stát se znovu jedním z lídrů mužstva tak, jak si ho fanoušci i spoluhráči pamatují.“

Přišli brankáři Mazanec a Š. Lukeš

Zatímco by měl Červený táhnout ofenzivní hru Mountfieldu, klub přivedl i dva nové brankáře. Zkušeným borcem je už Marek Mazanec, který vyhrál s Plzní extraligový titul v roce 2013 a poté odešel do zámoří. Působil i ve Slovanu Bratislava v KHL. Společně s ním vytvoří brankářskou dvojici Štěpán Lukeš z Chomutova. Má za sebou nejen působení v tamním extraligovém klubu, ale i v prvoligových celcích Ústí nad Labem a Kadaně.

V Chomutově jsem dostal šanci, když tam chytal slovenský reprezentant Ján Laco. Hodně jsem se od něj naučil. A loni jsem rozjížděl sezonu jako jednička v brance, než přišel Kanaďan Justin Peters. To, že jsem mohl být v týmu postupně se dvěma tak špičkovými gólmany, beru jako dobrou zkušenost,“ líčil Štěpán Lukeš, jehož bratr František Lukeš je uznávaným kanonýrem Litvínova.

Šikovný útočník Aleš Jergl přišel z Olomouce, další forvard Adam Kubík z Kladna a francouzský hokejista Jordann Perret z Pardubic. „Letní příprava v Hradci byla hodně těžká, ale i pestrá díky kondičnímu trenérovi,“ prozradil Jergl.

Ve výčtu odchodů figurují oba brankáři Brandon Maxwell a Jaroslav Pavelka (Plzeň), slovenský obránce Dominik Graňák po dvouletém působení v Hradci Králové přestoupil do HC Energie Karlovy Vary. Smlouvu v Hradci ukončil slovenský útočník Roman Kukumberg.

Hradecké hokejisty čeká nesmírně zajímavý program už před sezonou. Zúčastní se dvou špičkově obsazených turnajů - Mountfield Cupu a Memoriálu Zbyňka Kusého. V jejich rámci se střetnou mj. s Dynamem Moskva, Pardubicemi a dalšími soupeři. Na konci srpna pak tým vstoupí do základní skupiny Ligy mistrů. Hradec Králové je kromě Třince, Liberce a Plzně jedním ze čtyř českých účastníků této klubové evropské soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pro vítězství jsme udělali maximum, oddechl si pardubický trenér Novotný Pro vítězství jsme udělali maximum, oddechl si pardubický trenér Novotný
Hradečtí hokejisté brali druhý bod za vítězství na Spartě všemi deseti Hradečtí hokejisté brali druhý bod za vítězství na Spartě všemi deseti
Povedl se nám skvělý obrat, řekl hradecký kouč Ladislav Čihák Povedl se nám skvělý obrat, řekl hradecký kouč Ladislav Čihák

Pardubičtí hokejisté nastříleli v Litvínově sedm gólů Pardubičtí hokejisté nastříleli v Litvínově sedm gólů
Motivace v derby byla dvojnásobná, podotkl trenér Miroslav Koubek Motivace v derby byla dvojnásobná, podotkl trenér Miroslav Koubek
Pardubice? Cítím se tady super, liboval si dvougólový střelec Matějka po premiéře Pardubice? Cítím se tady super, liboval si dvougólový střelec Matějka po premiéře


Komentáře