Hokejový Mountfield Hradec Králové má další zahraniční hráče

Zimní stadion v Hradci Králové. Foto Vychodoceskydenik.czZimní stadion v Hradci Králové. Foto Vychodoceskydenik.cz

Ve znamení příchodu zahraničních hráčů probíhá letní období v extraligovém hokejovém klubu Mountfield Hradec Králové. Již před časem východočeský celek oznámil angažování Henriho Kiviaha, Graema McCormacka a Christopha Lalancetta, nyní se k nim přidají další dva útočníci.

Reklama

V pondělí 19. července vyjedou na led spolu s týmem Ahti Oksanen a Patrik Lamper. Oba dva si vyzkoušeli KHL a mají reprezentační zkušenosti, nyní se budou chtít prosadit v Tipsport extralize. Uvádí to tisková zpráva na klubovém hradeckém webu.

Noví trenéři Tomáš Martinec, Ladislav Čihák a Petr Svoboda tak budou mít k dispozici celkem osm zahraničních hokejistů, protože někteří cizinci byli v klubu už v minulé i předchozích sezonách.

Ahti Oksanen působil pět let v zámoří, poté čtyři sezóny ve své domovině ve Finsku. Zde nastupoval a pravidelně bodoval v nejvyšší soutěži, předloni si vyzkoušel KHL v dresu Jokeritu. Naposledy působil v týmu KooKoo, kde posbíral 48 bodů v 53 zápasech a byl zároveň asistentem kapitána.

Delší dobu jsme chtěli získat zkušeného, silného a produktivního útočníka, což se nám angažováním Ahtiho povedlo. Pevně věřím, že naváže na svoji velmi dobrou produktivitu v předchozích sezónách a stane se jedním z klíčových hráčů našeho mužstva, “ říká generální manažer Aleš Kmoníček na konto osmadvacetiletého a 191 centimetrů vysokého forvarda na klubovém webu.

Druhou akvizicí, která zvýší konkurenci v útočných řadách, je na den přesně stejně starý Patrik Lamper. Rodák z Banské Bystrice strávil celou dosavadní kariéru na Slovensku, kde hájil barvy Beranů nebo bratislavského Slovanu v KHL. Účastník olympijských her v Jižní Koreji se nyní pokusí prosadit do kádru Tomáše Martince.

„Patrik je velmi zkušený, poctivý a pracovitý hráč, který by měl zapadnout do našeho nového systému a zvýšit tak konkurenci v útočných řadách, “ pokračuje Aleš Kmoníček.

Novou posilou je i obránce Petr Kalina z pražské Sparty.

Naopak z Hradce Králové odešli například Vladimír Růžička mladší, brankář Marek Mazanec. Hostování z Liberce ukončil Marek Zachar.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci Opatovice nad Labem řeší nelehkou dopravní situaci
Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach   Tip na výlet: Smyslový park a Český dvorek pod hradem Žampach  
Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou   Přírodním materiálům dali ve Vysokém Mýtě zelenou  

Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch Senior Festival 2021 na Pardubicku slavil úspěch
V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách V Pardubicích s dětmi počítají také o prázdninách
Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory Hradecká Gayerova kasárna má modernizované prostory


Komentáře