Kluci podali skvělý výkon, ocenil pardubický trenér Richard Král první výhru

Z pardubické arény. Foto Archiv VychodoceskyDenikZ pardubické arény. Foto Archiv VychodoceskyDenik

Pikantní příchuť měl zápas hokejové extraligy mezi celky Pardubic a Plzně hned pro několik zásadních aktérů. Pardubičtí vyhráli 4:0 i zásluhou brankáře Dominika Frodla, který přišel v létě právě z Plzně.

Naopak rozpaky mohli cítit trenéři západočeského celku Václav Baďouček a Miloš Říha mladší, kteří před několika lety ve dvojici působili společně právě na pardubické střídačce.

Spokojenost netajil trenér Pardubic Richard Král.

„Celkově podali kluci skvělý výkon od Frodla v brance až po poslední levé křídlo. Začátek byl pro nás těžký i proto, že jsme měli během šesti minut tři šití, což jsem ještě nezažil. Pak jsme se ale dostali do hry a myslím, že jsme měli velice dobrý pohyb, byli jsme velice silní na kotouči v útočném pásmu a dokázali jsme proměnit šance, co jsme si vypracovali,“ komentoval Král zajímavý duel pro zástupce médií.

V pardubickém dresu si kromě Frodla odbývali premiéru i další noví hráči – například obránce Jan Košťálek ze Sparty, útočníci Adam Musil z Liberce, David Cienciala z Mladé Boleslavi, Robert Říčka ze Sparty, Marek Hecl z Trenčína i zámořský bek Robertson.

Nový plzeňský kouč Václav Baďouček ještě na jaře vedl východočeské Vrchlabí v první lize. Tedy klub, který úzce spolupracuje právě s Pardubicemi, takže Baďouček dobře znal pardubické prostředí.

„Zápas rozhodla druhá třetina, kdy jsme během dvou minut dvakrát inkasovali a v závěru potřetí. Přestože jsme tam pak mohli proměnit jeden únik nebo přečíslení, nic nám tam nespadlo. Naše produktivita teď bohužel není ideální a dnešní zápas rozhodla. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ uvedl Baďouček.