Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou

Radek Smoleňák. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czRadek Smoleňák. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

HRADEC KRÁLOVÉ, PARDUBICE - Hokejový Mountfield Cup, který se hraje ve dnech 4.- 7. srpna v Hradci Králové a v Pardubicích, je prvním velkým turnajem před novou sezonou. Má posloužit jeho účastníkům k prověření formy na začátku přípravného období na ledě.

Reklama

Celou akci zdobí výborné obsazení a tahákem jsou nejen zápasy Mountfieldu Hradec Králové a Dynama Pardubice, ale i vystoupení Spartaku Moskva a Slovanu Bratislava.

Novým kapitánem hradeckého celku je zkušený útočník Radek Smoleňák, který konfrontaci na úvod přípravy s tak zvučnými soupeři jenom vítá.

„Řada jiných týmů už hraje zápasy od konce července, takže jsme rádi, že se taky můžeme poměřit s dalšími soupeři. Je to ostrá premiéra a skvělá prověrka, ale po dřině v letní přípravě bereme utkání jako vhodnou formu ke zpestření tréninkového procesu. Přece jen od skončení minulé sezony utekla dost dlouhá doba. A zápasy jsou testem nejen fyzické kondice, ale i taktické stránky a všech hokejových prvků,“ pozval Smoleňák v těchto intencích na klubovém webu fanoušky do hlediště.

Atraktivitu a důležitost turnaje směrem k další fázi přípravy kvituje i hradecký trenér TomᚠMartinec. „Na turnaji chceme uspět. Jde nám o výsledky, zároveň i o herní projev. Jelikož hrajeme tři zápasy během krátké doby, snažíme se využít všechny hráče i ze širšího kádru. Právě v takových zápasech se jim naskýtá šance zabojovat o případné místo v áčku i pro extraligu,“ podotýká kouč.

Nové posily v akci

Oba východočeské extraligové kluby Hradec Králové a Pardubice během léta obměnily hráčské kádry. A noví hráči v obou klubech pochopitelně dostávají příležitost předvést se i na turnaji Mountfield Cup. Do Hradce se vrátil reprezentační útočník Rudolf Červený ze zahraničí, Pardubičtí zase mají v kádru rovněž navrátilce a také hokejisty z národního týmu Jana Koláře a Roberta Kousala, jakož i brankáře Jakuba Štěpánka. Všichni tři rovněž naposledy působili v cizině a chystají se znovu na českou extraligu.„Na zkoušku jsme angažovali další hráče, které chceme vyzkoušet. Měli by samozřejmě absolvovat i zmíněný turnaj, takže máme v týmu zdravou konkurenci,“ uvedl pardubický sportovní manažer Jaromír Kverka.

Program turnaje Mountfield Cup:

neděle 4. srpna - v Hradci Králové: Pardubice-Slovan Bratislava (14), Hradec Králové-Spartak Moskva (18), pondělí 5. srpna - v Hradci Králové: Hradec Králové-Bratislava (18), v Pardubicích: Pardubice-Spartak Moskva (18), středa 7. srpna v Hradci Králové - Spartak Moskva-Bratislava (12), Hradec Králové-Pardubice (18).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace
V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon

Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun
Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák
Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě


Komentáře