Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli

Fotbalisté Pardubic. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czFotbalisté Pardubic. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

PARDUBICE - Hned ze dvou důvodů si fotbalisté FK Pardubice cenili vítězství v Ústí nad Labem 1:0 v pátém kole druhé ligy. Na stadionu tohoto severočeského soupeře vyhráli po dlouhých pěti letech, navíc to byl jejich první tříbodový úspěch v rozbíhající se sezoně na venkovním hřišti.

Reklama

Při vyrovnanosti soutěže znamená každý takový počin posun v tabulce, což se týká i pardubického celku, který na podzim ještě neprohrál.

Pavel Černý rozhodl

Je tak trochu symbolické, že vítězství zařídil svým gólem nejzkušenější hráč Východočechů Pavel Černý.

„Je to moje první branka v podzimní části. A že přinesla tři body, o to je to lepší. Slyšel jsem, že Pardubicím se v posledních letech v Ústí nedařilo, ale nijak na nás takhle statistika před zápasem nedolehla,“ líčil Černý.

Přece jen z té doby jsou v Pardubicích asi jen dva hráči. Nikdo z nás si z toho těžkou hlavu nedělal. V lize jsou různé série, které někdy končí,“ usmál se pardubický útočník.

Pavel Černý prozradil, že v Ústí nevyhrál se svým týmem poprvé. „Jsou to jen dva roky, co jsem tam byl u vítězství Hradce Králové, kde jsem tehdy působil,“ zalovil v paměti. „Ale každopádně teď se upínám jen k Pardubicím,“ přesvědčoval fotbalista, který patří k osobnostem druhé ligy.

Jiří Letáček uhájil čisté konto

Zatímco 34letý Pavel Černý má nepřeberné prvoligové i druholigové zkušenosti, je pardubický brankář Jiří Letáček ve svých dvaceti letech na začátku kariéry. V této sezoně odchytal všech pět zápasů, ve třech z nich uhájil čisté konto. I za utkáním v Ústí nad Labem se může spokojeně ohlížet.

„S výkonem i výsledkem jsme spokojeni. Proměnili jsme jednu šanci a vzadu hráli kluci super. Po dlouhé době jsme vyhráli venkovní zápas. Jsem rád za čisté konto, ale hlavní je vítězství,“ shrnul Letáček start na severu Čech.

I během zápasu mu několikrát zatrnulo. „Nejvíc ve chvíli, kdy domácí nastřelili břevno. Byl tam hodně vysoký míč, a kdyby šel do branky, mohlo to dopadnout jinak,“ oddechl si brankář.

Trenér Jiří Krejčí: Povzbuzení pro hráče

Trenér Pardubic Jiří Krejčí dostal v závěru utkání od rozhodčího žlutou kartu, když se v nastaveném čase druhého poločasu vehementně dožadoval ukončení zápasu. Nakonec jeho svěřenci nápor soupeře ustáli a odcházeli ze hřiště s dobrým pocitem.

„Samozřejmě si výhry moc vážíme. Druhá liga je nesmírně vyrovnaná a těžká. Věřím, že úspěšný rozjezd do sezony bude pro mladé hráče povzbuzením. Není ale čas na euforii, musíme se připravit na další zápas,“ zůstal Krejčí při zemi.

Pardubičtí v příštím kole hostí v sobotu 24. srpna celek Baníku Sokolov. „I když měli Západočeši po čtyřech kolech jeden bod, pak vyhráli nad Vlašimi a postupně se zvedají. Je to tým, který určitě nepatří do spodku tabulky. Proto očekáváme z jeho strany herní kvalitu. Naším cílem ale bude prodloužit vlastní podzimní sérii neporazitelnosti,“ dodal Krejčí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily V pardubickém hokejovém Dynamu se zabydlují nové posily
Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové Adam Kubík hrál za Kladno s Jágrem, ale extraligu okusí v Hradci Králové
Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou Nový kapitán hokejového Hradce Radek Smoleňák: Turnaj je skvělou prověrkou

Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů Trenér Tomáš Martinec si pochvaluje náročný program v přípravě hradeckých hokejistů
Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami Hokejové Dynamo jde do sezony s hvězdnými posilami
Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na východě Čech Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na východě Čech


Komentáře