Pardubičtí fotbalisté na podzim ještě neprohráli

Fotbalisté Pardubic. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.czFotbalisté Pardubic. Foto: archiv VýchodočeskýDeník.cz

PARDUBICE - Hned ze dvou důvodů si fotbalisté FK Pardubice cenili vítězství v Ústí nad Labem 1:0 v pátém kole druhé ligy. Na stadionu tohoto severočeského soupeře vyhráli po dlouhých pěti letech, navíc to byl jejich první tříbodový úspěch v rozbíhající se sezoně na venkovním hřišti.

Reklama

Při vyrovnanosti soutěže znamená každý takový počin posun v tabulce, což se týká i pardubického celku, který na podzim ještě neprohrál.

Pavel Černý rozhodl

Je tak trochu symbolické, že vítězství zařídil svým gólem nejzkušenější hráč Východočechů Pavel Černý.

„Je to moje první branka v podzimní části. A že přinesla tři body, o to je to lepší. Slyšel jsem, že Pardubicím se v posledních letech v Ústí nedařilo, ale nijak na nás takhle statistika před zápasem nedolehla,“ líčil Černý.

Přece jen z té doby jsou v Pardubicích asi jen dva hráči. Nikdo z nás si z toho těžkou hlavu nedělal. V lize jsou různé série, které někdy končí,“ usmál se pardubický útočník.

Pavel Černý prozradil, že v Ústí nevyhrál se svým týmem poprvé. „Jsou to jen dva roky, co jsem tam byl u vítězství Hradce Králové, kde jsem tehdy působil,“ zalovil v paměti. „Ale každopádně teď se upínám jen k Pardubicím,“ přesvědčoval fotbalista, který patří k osobnostem druhé ligy.

Jiří Letáček uhájil čisté konto

Zatímco 34letý Pavel Černý má nepřeberné prvoligové i druholigové zkušenosti, je pardubický brankář Jiří Letáček ve svých dvaceti letech na začátku kariéry. V této sezoně odchytal všech pět zápasů, ve třech z nich uhájil čisté konto. I za utkáním v Ústí nad Labem se může spokojeně ohlížet.

„S výkonem i výsledkem jsme spokojeni. Proměnili jsme jednu šanci a vzadu hráli kluci super. Po dlouhé době jsme vyhráli venkovní zápas. Jsem rád za čisté konto, ale hlavní je vítězství,“ shrnul Letáček start na severu Čech.

I během zápasu mu několikrát zatrnulo. „Nejvíc ve chvíli, kdy domácí nastřelili břevno. Byl tam hodně vysoký míč, a kdyby šel do branky, mohlo to dopadnout jinak,“ oddechl si brankář.

Trenér Jiří Krejčí: Povzbuzení pro hráče

Trenér Pardubic Jiří Krejčí dostal v závěru utkání od rozhodčího žlutou kartu, když se v nastaveném čase druhého poločasu vehementně dožadoval ukončení zápasu. Nakonec jeho svěřenci nápor soupeře ustáli a odcházeli ze hřiště s dobrým pocitem.

„Samozřejmě si výhry moc vážíme. Druhá liga je nesmírně vyrovnaná a těžká. Věřím, že úspěšný rozjezd do sezony bude pro mladé hráče povzbuzením. Není ale čas na euforii, musíme se připravit na další zápas,“ zůstal Krejčí při zemi.

Pardubičtí v příštím kole hostí v sobotu 24. srpna celek Baníku Sokolov. „I když měli Západočeši po čtyřech kolech jeden bod, pak vyhráli nad Vlašimi a postupně se zvedají. Je to tým, který určitě nepatří do spodku tabulky. Proto očekáváme z jeho strany herní kvalitu. Naším cílem ale bude prodloužit vlastní podzimní sérii neporazitelnosti,“ dodal Krejčí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Motivace v derby byla dvojnásobná, podotkl trenér Miroslav Koubek Motivace v derby byla dvojnásobná, podotkl trenér Miroslav Koubek
Pardubice? Cítím se tady super, liboval si dvougólový střelec Matějka po premiéře Pardubice? Cítím se tady super, liboval si dvougólový střelec Matějka po premiéře
Kluci podali skvělý výkon, ocenil pardubický trenér Richard Král první výhru Kluci podali skvělý výkon, ocenil pardubický trenér Richard Král první výhru

Prvním cílem hokejistů Mountfieldu Hradec Králové je čtvrtfinále Prvním cílem hokejistů Mountfieldu Hradec Králové je čtvrtfinále
V Pardubickém kraji  přišlo poprvé do školy 5 600 dětí V Pardubickém kraji přišlo poprvé do školy 5 600 dětí
U Běstovic v Pardubickém kraji došlo k sesuvu půdy U Běstovic v Pardubickém kraji došlo k sesuvu půdy


Komentáře