S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou

Ilustrační snímek z pardubické hokejové arény. Foto VYCHODOCESKYDENIKIlustrační snímek z pardubické hokejové arény. Foto VYCHODOCESKYDENIK

Letošní léto je milníkem pro zkušeného hokejového kouče a uznávaného odborníka Václava Sýkoru. Ještě v březnu působil v extralize, konkrétně na střídačce HC Verva Litvínov jako člen trenérského týmu po boku Vladimíra Růžičky, ale nyní rozhodl ukončit nesmírně bohatou kariéru. Václav Sýkora zanechal výraznou stopu i ve východočeských klubech. V roce 2010 přivedl Pardubice k mistrovskému titulu a v letech 2016-2018 byl hlavním trenérem Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama

 

Jako hráč sbíral zlaté medaile
Václav Sýkora v říjnu oslaví sedmdesáté narozeniny, při nichž si může společně se spoustu kolegů z hokejového prostředí zavzpomínat na to, co ve sportu dokázal.Jako hráč se podílel na pěti mistrovských titulech v československé extralize v barvách tehdejšího hvězdného celku Poldi Kladno, s nímž vybojoval kromě pomyslného zlata i další medaile.
Ve stejném klubu začal na vrcholové úrovni i trenérskou kariéru. Kromě dlouholetého účinkování na střídačkách v české nejvyšší soutěži působil ve dvou obdobích ve Finsku a v několika etapách i v Kontinentální hokejové lize – mj. vedl Petrohrad, HC Lev Praha, byl v trenérském štábu Čerepovce i HK Soči.

Spolupracoval s Kari Jalonenem

„Rád vzpomínám na angažmá ve Lvu Praha, kam postupně přišel i finský trenér Kari Jalonen a po trenérské stránce to byla cenná spolupráce,“ zmínil Sýkora přátelství s koučem, který přivedl český národní tým k bronzové medaili na mistrovství světa 2022 ve finském Tampere. Tedy shodou okolností ve městě, kde V. Sýkora strávil nějaký čas své trenérské éry.

V české extralize vyhrál jako hlavní trenér dva tituly! V roce 2002 s pražskou Spartou a v roce 2010 s Pardubicemi, bronz bral už předtím se Spartou a naposledy ještě s Mountfieldem Hradec Králové ( v roce 2017).Rok vedl Znojmo, když ještě nastupovalo v nejvyšší soutěži.

A Václav Sýkora a severní Čechy? To je také úspěšná kapitola. Hned ve třech periodách koučoval v extralize právě Litvínov. A v sezoně 2011/2012 tehdy prvoligový Chomutov.

V brance měli Haška

„Mám-li ještě vzpomenout na Pardubice a Hradec Králové, tak musím připomenout, že jsme v pardubické sestavě zásadním způsobem spoléhali na brankáře Dominika Haška, který byl pro ostatní hráče velkou motivací. V play off jsme měli dvanáct vítězných zápasů v řadě. V Hradci jsem byl nejprve konzultantem a asistentem trenéra Vladimíra Kýhose, po němž jsem přebíral taktovku,“ vybavil si Václav Sýkora.

Hynek ho zlákal do Litvínova

Protřelý kouč prožil řadu sezon společně s Pavlem Hynkem, který mu dělal asistenta ve Spartě, Znojmě a Hradci Králové. Společně pak byli rovněž v Soči a když se Pavel Hynek stal generálním ředitelem Litvínova, oslovil před dvěma lety Václava Sýkoru s tím, aby své zkušenosti zúročil znovu v Litvínově.

A tak Václav Sýkora nejprve spolupracoval v pozici asistenta na střídačce s Vladimírem Országhem a od poloviny minulé sezony s Vladimírem Růžičkou. Ten předtím působil v extralize právě v Hradci Králové, kde vedl tým společně s Tomášem Martincem a poté v roli hlavního kouče.

Právě tandem Sýkora-Růžička patřil v Litvínově dosud k nejzkušenějším trenérským dvojicím v extralize, ještě s duem Jandač-Hořava v pražské Spartě. Titul ovšem brali trenéři Varaďa a Zadina s Třincem. V nadcházející sezoně ale kromě V. Sýkory nebudou působit v extralize Jandač, Hořava ani Varaďa, kteří oznámili odchod z elitní klubové scény.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic Chceme bojovat o medaile, říká mladý basketbalista Matyáš Vrábel o ambicích Pardubic
Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu Modernizace a dostavba nemocnice v Rychnově nad Kněžnou je o kus dál. Kraj vybral firmu
Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka Otevření nového úseku D35 kazí nepostavené přivaděče z Orlickoústecka

Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta Další úsek D35 z Časů do Ostrova je otevřen. Řidiči vzhlíží k obchvatu Vysokého Mýta
Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace
V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon


Komentáře