S Pardubicemi získal titul, s Hradcem Králové bronz, teď se trenér Václav Sýkora loučí s kariérou

Ilustrační snímek z pardubické hokejové arény. Foto VYCHODOCESKYDENIKIlustrační snímek z pardubické hokejové arény. Foto VYCHODOCESKYDENIK

Letošní léto je milníkem pro zkušeného hokejového kouče a uznávaného odborníka Václava Sýkoru. Ještě v březnu působil v extralize, konkrétně na střídačce HC Verva Litvínov jako člen trenérského týmu po boku Vladimíra Růžičky, ale nyní rozhodl ukončit nesmírně bohatou kariéru. Václav Sýkora zanechal výraznou stopu i ve východočeských klubech. V roce 2010 přivedl Pardubice k mistrovskému titulu a v letech 2016-2018 byl hlavním trenérem Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama

 

Jako hráč sbíral zlaté medaile
Václav Sýkora v říjnu oslaví sedmdesáté narozeniny, při nichž si může společně se spoustu kolegů z hokejového prostředí zavzpomínat na to, co ve sportu dokázal.Jako hráč se podílel na pěti mistrovských titulech v československé extralize v barvách tehdejšího hvězdného celku Poldi Kladno, s nímž vybojoval kromě pomyslného zlata i další medaile.
Ve stejném klubu začal na vrcholové úrovni i trenérskou kariéru. Kromě dlouholetého účinkování na střídačkách v české nejvyšší soutěži působil ve dvou obdobích ve Finsku a v několika etapách i v Kontinentální hokejové lize – mj. vedl Petrohrad, HC Lev Praha, byl v trenérském štábu Čerepovce i HK Soči.

Spolupracoval s Kari Jalonenem

„Rád vzpomínám na angažmá ve Lvu Praha, kam postupně přišel i finský trenér Kari Jalonen a po trenérské stránce to byla cenná spolupráce,“ zmínil Sýkora přátelství s koučem, který přivedl český národní tým k bronzové medaili na mistrovství světa 2022 ve finském Tampere. Tedy shodou okolností ve městě, kde V. Sýkora strávil nějaký čas své trenérské éry.

V české extralize vyhrál jako hlavní trenér dva tituly! V roce 2002 s pražskou Spartou a v roce 2010 s Pardubicemi, bronz bral už předtím se Spartou a naposledy ještě s Mountfieldem Hradec Králové ( v roce 2017).Rok vedl Znojmo, když ještě nastupovalo v nejvyšší soutěži.

A Václav Sýkora a severní Čechy? To je také úspěšná kapitola. Hned ve třech periodách koučoval v extralize právě Litvínov. A v sezoně 2011/2012 tehdy prvoligový Chomutov.

V brance měli Haška

„Mám-li ještě vzpomenout na Pardubice a Hradec Králové, tak musím připomenout, že jsme v pardubické sestavě zásadním způsobem spoléhali na brankáře Dominika Haška, který byl pro ostatní hráče velkou motivací. V play off jsme měli dvanáct vítězných zápasů v řadě. V Hradci jsem byl nejprve konzultantem a asistentem trenéra Vladimíra Kýhose, po němž jsem přebíral taktovku,“ vybavil si Václav Sýkora.

Hynek ho zlákal do Litvínova

Protřelý kouč prožil řadu sezon společně s Pavlem Hynkem, který mu dělal asistenta ve Spartě, Znojmě a Hradci Králové. Společně pak byli rovněž v Soči a když se Pavel Hynek stal generálním ředitelem Litvínova, oslovil před dvěma lety Václava Sýkoru s tím, aby své zkušenosti zúročil znovu v Litvínově.

A tak Václav Sýkora nejprve spolupracoval v pozici asistenta na střídačce s Vladimírem Országhem a od poloviny minulé sezony s Vladimírem Růžičkou. Ten předtím působil v extralize právě v Hradci Králové, kde vedl tým společně s Tomášem Martincem a poté v roli hlavního kouče.

Právě tandem Sýkora-Růžička patřil v Litvínově dosud k nejzkušenějším trenérským dvojicím v extralize, ještě s duem Jandač-Hořava v pražské Spartě. Titul ovšem brali trenéři Varaďa a Zadina s Třincem. V nadcházející sezoně ale kromě V. Sýkory nebudou působit v extralize Jandač, Hořava ani Varaďa, kteří oznámili odchod z elitní klubové scény.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace Park v Jevíčku by se mohl dočkat revitalizace
V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon V jičínské nemocnici roste nový multifunkční pavilon
Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun

Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák Trenér Veselý skončil na lavičce MFK Chrudim, tým povede Kronďák
Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě Královéhradecký kraj má od 12. prosince nové jízdní řády ve veřejné dopravě
Brankář Letáček a střelec Chytil podpořili cennou výhru fotbalistů Pardubic v Mladé Boleslavi Brankář Letáček a střelec Chytil podpořili cennou výhru fotbalistů Pardubic v Mladé Boleslavi


Komentáře